«Є мільйон способів підкупити виборців», — «завгосп Порошенко» про майбутні вибори в Раду

1

Заступник голови фракції БПП Сергій Березенко, якого називають «завгоспом Порошенко» підрахував приблизний бюджет кандидата-мажоритарника, який планує балотироваться на парламентських виборах у 2019 році.

Про це заявив депутат в інтерв’ю «Лізі».

Ця сума становить від 13 до 26 мільйонів гривень.

— Гадаю, від 13 до 26 мільйонів гривень. Це витрати протягом трьох місяців кампанії. Більша частина цих грошей іде на рекламу в ЗМІ, на білборди, на різні масові заходи для виборців. Як розумієте, у нас є політики (і у владі, і в опозиції), які можуть собі це дозволити. Нижня цифра – для відомих у своєму окрузі політиків, верхня – для тих, хто вперше прийшов туди. Левову частку коштів новий кандидат витратить на підвищення рівня впізнаваності. Люди ніколи не голосують, якщо не знають кандидата в обличчя. Класика політтехнологій каже, що треба спочатку забезпечити впізнаваність, а потім конвертувати її в довіру, — розповів Березенко.

При цьому він назвав поняття «виборча сітка» (залучення груп виборців за гроші за принципом мережевого маркетингу — ПН) елементом пропаганди, який використовують кандидати один проти одного.

— Це поняття, яким користуються як інструментом пропаганди – намагаючись звинуватити супротивника на виборах у тому, що він за гроші зібрав групу підтримки з жителів округу. Тобто, цей термін має стійке негативне значення. І це, загалом, правильно, тому що скуповувати голоси виборців неприпустимо. Але в самому факті роботи з місцевими виборцями, з їх залученням на волонтерських засадах або ж на зарплату – але на законних підставах! – до роботи політичного штабу, нічого поганого немає. Адже виборці і повинні концентруватися навколо тих кандидатів, на яких вони покладають свої надії, — сказав депутат.

Оставить комментарий