Якщо хтось обіцяє вбити — повірте їм: чому вбили Аркадія Бабченко

3

29 травня у Києві вбили російського журналіст Аркадія Бабченко, який переїхав жити з Росії в Україну. Чоловік помер від трьох пострілів у спину. InfoResistрассказывает, чим би відомий загиблий.

Що сталося

Ввечері, 29 травня, в квартирі на Микільсько-Слобідській невідомий застрелив журналіста, коли той заходив до себе додому, повертаючись з магазину. Дружина була у ванній кімнаті. Вона почула звуки, вийшла і побачила чоловіка в крові. Викликала швидку, його забрали, але потерпілий помер по дорозі в лікарню.

«Аркадія Бабченко стріляли, в будинку, в спину. Відвезли в лікарню. Шукаю в яку, їду туди», — написав у своєму Facebook заступник гендиректора телеканалу ATR, журналіст Айдер Муждабаєв.

Чим відомий Аркадій Бабченко

Аркадій Бабченко народився в Москві. У 1995 році його призвали в російську армію. Спочатку проходив службу на Північному Кавказі. Пізніше був відправлений воювати на територію Чечні, де почалися військові дії. У 1997-му демобілізувався.

Після служби пішов вчитися на юриста з міжнародного права Сучасного гуманітарного університету. Встиг отримати диплом бакалавра. Незабаром почалася друга чеченська війна, Бабченко підписав контракт з ЗС Росії. Він брати участь у «контртерористичної операції на території Чеченської республіки Ічкерія. Служив зв’язківцем, а після отримав посаду командира розрахунку АГС-17. Остаточно демобілізувався у двохтисячному у званні гвардії старшини.

Журналістську кар’єру розпочав на посаді військового кореспондента в газеті Московський комсомолець, потім став журналістом телепрограми «Забутий Полк». Аркадій Бабченко писав для багатьох великих російських видань.

Тимчасово залишивши журналістику, кілька років працював таксистом. Після чого його запросили в «Нову газету» на посаду військового кореспондента. Висвітлював події під час збройного конфлікту в Південній Осетії в 2008 році. Через деякий час його звільнили «за нехлюйство», як сам розповідав журналіст.

Аркадій Бабченко займався опозиційною журналістикою, що не раз викликало невдоволення російського уряду. У березні 2012 року на нього завели кримінальну справу за заклики до масових заворушень. Це було пов’язано з його публікацією поста про можливу тактику мітингувальників «за чесні вибори».

У 2016 році виник великий скандал через неоднозначного висловлювання журналіста про катастрофу Ту-154, в якій загинули 92 людини. Бабченко заявив, що по відношенню до артистів ансамблю імені Александрова, які летіли в Сирії давати концерт, не відчуває нічого, крім байдужості. Після цього депутат Віталій Мілонов закликав владу порушити кримінальну справу проти журналіста і навіть позбавити російського громадянства.

Через кілька місяців Бабченко публічно повідомив, що отримує погрози на свою адресу. У зв’язку з цим журналіст прийняв рішення покинути країну. Спочатку він жив у Празі, але через труднощі з візою перебрався в Київ. В Україні він вів програму «Prime: Бабченко» на телеканалі ATR. В ефірі своєї програми журналіст часто засуджував дії російського уряду, зокрема Володимира Путіна, завзято критикував його дії як в Росії, так і за її межами.

Оставить комментарий