Як НБУ банк «Хрещатик» для Кличка банкрут

2

У нашому розпорядженні є листування заступник голови НБУ Катерина Рожкової з співробітниками НБУ та КМДА з якої можна зробити висновок, що Нацбанк брав участь у спробі рейдерського захоплення банку «Хрещатик»

Перша частина листування — це спілкування Рожкової з Віктором Курцевым (керівник проектів і програм Департаменту реєстраційних питань та ліцензування НБУ), який повідомляє їй, що банк «Хрещатик» надіслав донос на Київську міськадміністрацію (якої на той момент належить 24,93% акцій банку «Хрещатик»).

Дмитро курцев пише Рожкової, що «місто сконцентрувався без дозволу» (збільшив частку до 25%+1 акцмя). Після звернення банку, якщо діяти за законом, НБУ повинен оштрафувати місто за неузгоджені дії щодо отримання частки в банку.

На що Рожкова відповідає: «Вони замінять лист. Ми їх попросимо».

З іншого листування стає очевидним, що Рожкова дійсно мала вплив на банк «Хрешатик» і діяла при цьому за дорученням мера Києва Віталія Кличка.

Так 17 лютого 2016 року Геннадій Пліс (перший заступник голови КМДА ) просить Рожкову від імені Віталія Кличка перенести зустріч з акціонерами банку «Хрещатик» через… відсутність в Україні акціонера банку Андрія Іванова), а також в подальшому просить включити у список учасників – Андронова В’ячеслава (радник Кличка), а також замінити Ігоря Дворецького на Абдінова Артура (член наглядової ради банку «Хрещатик» ). Усі вказівки щодо зміни переліку приватних акціонерів до зустрічі, як пише Пліс, що виходять від Кличка.

Треба зазначити, що вказані особи, близькі до групи бізнесмена Андрія Іванова, який той момент конфліктує за контроль над банком з іншим акціонером — Василем Хмельницьким.

Далі 10 березня 2016 року Кличко (знову через Пліса) просить Рожкову особисто бути присутнім в КМДА на зустрічі з акціонерами банку «Хрещатик» з розгляду плану реструктуризації. А також 14 березня 2016 року просить проконсультувати з їх (КМДА + Іванов) позиції реструктуризації банку.

12 квітня 2016 року Пліс дякує Рожкову за виважену позицію в статті «Економічна правда», на що Рожкова відповідає: «Ми ж за вас переживаємо».

У цій статті від 11 квітня 2016 року Рожкова описує причини банкрутства банку «Хрещатик» і звинувачує в цьому акціонерів банку, які виводили гроші через фіктивні компанії. При цьому звинувачуються в цьому акціонери, що протистоять групі Кличко — а саме, Василь Хмельницький.

Оставить комментарий