Вовк розповів, коли запровадять RAB—тарифи і наскільки зростуть ціни

2

Стимулююче тарифоутворення на електроенергію запрацює за умови деполітизації питання і конкуренції.

Про це заявив в інтерв’ю Економічній правді голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк.

«RAB може заробити тоді, коли компанії проведуть якісні слухання, не буде політизації, і всі споживачі будуть мати вибір», — сказав він.

За його словами, якщо нічого не робити, «тоді нас через 11 років чекає відсутність мереж, тому що знос дорівнює 100%».

«Або ми приймаємо рішення, даємо компаніям можливість залучати гроші, змушуємо їх бути більш ефективними», — сказав він.

За його словами, тарифи на електроенергію зростуть не сильно.

«Так, ми будемо платити більше, але не смертельно. Якщо ми зараз платимо 0,9 грн за кВт-год і 1,6 грн за кВт-год, то поляк платить 4 грн за кВт-год, болгарин — 5 грн за кВт-год. Я не кажу про Німеччину, де платять до 10 грн за кВт-ч. Зате вони мають нормальні умови електропостачання», — пояснив Вовк.

Також глава регулятора роз’яснив, яким чином був визначений розмір ставки на старі і нові активи в розмірі 12,5% річних.

«Логіка комісії — ні в якому разі не конкретна цифра. На момент прийняття рішення облікова ставка НБУ була 12,5%. Комісія використала це значення для всіх сфер: для обленерго, «Укренерго», сфери централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. В Європі ставки не мають конкретне значення. Важливий підхід, принцип, який використовується», — заявив Вовк.

«Є загальноприйнята практика — застосовувати ставку на рівні вартості капіталу. У Німеччини дешевше капітал, нижче ризик, краще інвестиційний клімат — там ставки нижчі. Може бути 4% або 5%», — сказав глава НКРЕ.

Оставить комментарий