Володимир Бойко: «Юрій Віталійович не усвідомлює, що саме підписує»

3

Народ веселитися з приводу чергового інтелектуального здобутку генерального, прости господи, прокурора, який розпорядився зареєструвати кримінальне провадження відносно народного депутата України Євгенія Мураєва через те, що в тій етері 112 каналу наступним чином висловився з приводу ув’язнена язненого в Росії українця Олега Сенцова: «З точки зору того, що людина готувала підпали та вибухи, для однієї частини населення він є терористом, для націоналістичної частини він є героєм».

Кримінальне провадження щодо Мураєва зареєстроване – вдуматись тільки:

– за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України)
–за ч. 2 ст. 383 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення суду, прокурору, слідчому або органу досудового розслідування про вчинення злочину, поєднане з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів).

Побачити у виступі народного депутата «перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності» може, хіба, людина, яка давно страждає на алкогольний делірій. Що ж стосується «завідомо неправдивого повідомлення», то ця стаття Кримінального кодексу передбачена на тій випадок, якщо заявник звернувся до правоохоронних органів з письмовим повідомленням про вчинення кримінального правопорушення, за його заявою було зареєстроване кримінальне провадження, у ході допиту заявник був письмово попереджений про кримінальну відповідальність за ст. 383 КК України, але в ході подальшого досудового розслідування встановлено, що заявник навмисно подавши повідомлення про злочин, якого, насправді не було, оскільки прагнув у такий спосіб притягнути до кримінальної відповідальності невинувату людину. При цьому розслідувати злочин, передбачений ст. 383 КК України, винний тієї правоохоронний орган, до якого заявник звернувся з завідомо неправдивим повідомленням про вчинення злочину.

Альо я, сказати направду, причин здивування, з яким юридична громадськість зустріла черговий витвір видатного фахівця в галузі права, не розумію. Панове, а з якою, по-вашому, метою на посаду генерального прокурора був призначений алкоголік без юридичної освіти? – Невже заради торжества законності та правопорядку? Підозрюю, що Юрій Віталійович на посаду генпрокурора був призначений саме тому, що він не усвідомлює, що саме підписує, оскільки в професійному плані його цікавлять лише два питання: де вкрасти й що випити.

Що ж стосується висловлювання Мураєва, то воно не тільки не містить ніяких ознак злочину, а є цілком правильним є і я підпишусь під кожним словом.

Дійсно, Олег Сенцов, проживаючи у Криму, після окупації півострова намагався на знак протесту чинити опір і навіть підпалив двері у якійсь окупаційній установі. Дійсно, в Україні є люди, які считают його вчинок геройським. Але є й такі люди, для яких Сенцов – це терорист, що перешкоджав ведення бізнесу з окупаційною владою. Назву цих людей поіменно: президент Порошенко, генеральний, прости господи, прокурор Луценка, екс-генеральний прокурор України Ярема та віце-прем’єр Зубко.

Оставить комментарий