«Він дуже близько підібрався»: названа причина отруєння Скрипаля

2

«Старіючий російський шпигун, який перебуває на свободі лише кілька років, з’явився в Празі для секретної зустрічі з колишніми супротивниками.

Він здавався хворим, але тримався весело і жартував, що доктор прописав йому віскі для підвищення тиску», — пишуть кореспонденти The New York Times Майкл Швірц і Елен Баррі.

До отруєння ветеран російської військової розвідки ГРУ Сергій Скрипаль часто їздив по світу, проводячи для іноземних розвідників інструктажі на тему Росії, про що повідомляють європейські представники, які побажали залишитися невідомими. Як пише The New York Times, ці зустрічі напевно стверджували і організовували британські влади, вбачаючи у цьому спосіб навчити союзників і забезпечити Скрипалю дохід.

Він кілька разів зустрічався з представниками чеської розвідки, а в 2016 році побував в Естонії, де зустрівся з місцевими шпигунами. Такі візити не є протизаконними або незвичайними для перебіжчиків, але вони означали, що Скрипаль зустрічався зі співробітниками спецслужб, які вели роботу по зриву російських операцій в Європі. Саме тому не виключено, що отруєння могло бути акцією відплати.

Як продовжує видання, Скрипаль приїхав до Праги у 2012 році, незабаром після того, як його дружина Людмила померла. Він був засмучений, але, як повідомив один знайомий з деталями тих зустрічей чеський представник, Скрипаль перебував у доброму гуморі, коли розмовляв з співробітниками спецслужб Чехії. Про деякі деталі тієї поїздки у вихідні дні повідомило чеське видання Respekt.

Під час свого короткого візиту Скрипаль пив, жартував і ділився з чеськими розвідниками інформацією про офіцерів ГРУ, що працюють в Європі. Інформація у нього була застаріла, оскільки він пішов з військової розвідки ще в 1999 році. Тим не менш чеські співробітники вважали його знання дуже цінними. За словами одного з них, багато агенти ГРУ, з якими він працював у 1990-ті роки, досі перебувають на службі. Скрипаль виявився настільки корисний, що чеські розвідники продовжували зустрічатися з ним. В наступні роки вони кілька разів їздили на зустрічі з колишнім шпигуном в Британію, хоча дати цих поїздок невідомі.

Оставить комментарий