Віджати Прикарпаття: як сімейний клан екс-міністра уряду Азарова збудував «успішний» медичний бізнес

0

Знаєте, як на території обласної клінічної лікарні побудувати свою приватну? Легко, якщо сказати, що це для людей з інвалідністю. Тім паче, якщо твій тесть – міністр охорони здоров’я, а сам ти – головний лікар лікарні.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Це не легенди, а реалії сучасного Івано-Франківська.

Історія «нових» лікарів, які за десять років, займаючи ключові посади в івано-франківських державних клініках, змогли стати не просто мільйонерами, а бізнес-партнерами більшості влади на території Прикарпаття.

Це розслідування чудово демонструє, як впродовж 2000-х років в Україні розкрадалося все – від землі до лікарень.

І тепер попри те, що держава щороку виділяє мільярди гривень на обшарпані медичні заклади, людям доводиться платити за все з власної кишені.

У цею годину лікарські родини мають успішні бізнеси, землю, і, втомившись від простих джипів, скуповують яхти, снігоходи та елітний одяг по 5 тисяч доларів за кофтинку.

Зіновій Митник – перший Міністр охорони здоров’я в уряді Азарова. Свій професійний шлях починав з Коломиї. Попрацювавши 2 рокі в кінці 90-х головним лікарем Івано-Франківської обласної лікарні, у 1998 році стає головою обласної ради Івано-Франківська. А на «хлібне» місце керівника обласної лікарні прийшов його бізнес-партнер Ігор Семенів.

У 2003-2008 роках Митник перевівся до Києва і очолив Феофанію. А після того, як пішов працювати звідти в міністерство охорони здоров’я, керувати Феофанією ставши тією ж Ігор Семенів.

Найцікавіше ті, що місце головного лікаря Обласної Івано-Франківської лікарні Семенів, переводячись до Києва, залишив зятю Митника – Остапу Грищуку.

Тієї і по сьогодні очолює лікарню, на території якої вже встиг вирости після 2010 року величезний приватний медичний центр «Сімедгруп».

Він належить дочкам колишнього міністра охорони здоров’я Зіновія Митника, одна з яких – Наталя, за сумісництвом ще й дружина головного лікаря Остапа Грищука.

Вісь так виглядає зараз клініка Сімедгруп, розташована на території лікарні.

Належить клініка дружині головного лікаря Грищука та дочці Зіновія Митника – Наталі та її сестрі Ірині.

Саме Грищук «погоджував» виділення землі на території лікарні під клініку своєї ж дружини.

Одним із засновників Сімедгруп є компанія «Житлобуд-1», власником якої є Ігор Олійник.

На годину виділення землі він був був головою Івано-Франківської облради.

Найцинічніше те, що прикривали дозвіл на видачу та будівництво власності клініки законом «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Мовляв «заплановано розгляд питання щодо будівництва реабілітаційного центру» за можливої участі Сімедгруп.

Натомість жителям області дістався приватний медичний центр дружини головного лікаря на території комунальної лікарні.

Підприємливі доньки екс-міністра

Альо клініки для родини Зіновія Митника виявилося замало. Вони отримали ще одну земельку під санаторій, тільки вже в Яремчі.

Тепер там елітний готель «Гердан», яким володіють ті ж самі дві дочки Митника.

Теж лікарки – Грищук Наталія Зіновіївна та Остапяк Ірина Зіновіївна. Пацієнтам власності клініки «Сімедгруп» надають знижки у готельному комплексі.

Молодша донька Митника Ірина є співвласницею аптеки «Аронія», розташованої на території дитячої обласної лікарні. Зареєстрована аптека на території цієї ж лікарні, а керував нею, звичайно ж, син головного лікаря.

Інший бізнес дочок Митника ще цікавіший. ТОВ «ЗІМА», що належить обом дочкам екс-міністра уряду Азарова, вже після Майдану почало фігурувати фігурувати у кримінальній справі щодо перепродаж ліків, закуплених за державний кошт Івано-Франківським обласним наркодиспансером.

Оставить комментарий