«Укртатнафта» несанкціоновано поставляла газ з госскважины жителям села на Івано-Франківщині

2

Менеджери ПАТ «Укрнафта», яка входить в групу «Нафтогаз», роками постачали жителям села на Івано-Франківщині неврахований газ з державної свердловини.

Платили споживачі за цей газ і куди йшли гроші – належить дізнатися правоохоронним органам. Близько 1000 домогосподарств відбирали газ прямо з труби «Укрнафти», до якої були незаконно підключені. Фахівці підрахували, що за 20 років, які тривала ця афера, державі міг бути завдано шкоди в розмірі вартості 40 млн. кубометрів газу, пише 112-Україна з посиланням на «Главком» і на документ, оприлюднений Андрієм Коболевым на його сторінці в Facebook.

В селі Пасічна, Надвірнянського району, Івано-Франківської області 1833 домогосподарства, простіше кажучи — дворів. Офіційно газифікованими і приєднаними до газорозподільних мереж з них є тільки 738. Всі решта ще з 90-х років брали газ в промисловому газопроводі. Він належить держкомпанії «Укрнафта», яка входить в групу Нафтогаз. По цій трубі йшов неодорированный газ прямо з Бабчинського родовища. Вся ця історія з незаконним споживанням газу стала відома тільки зараз, коли в травні газопровід вивели з експлуатації, і близько 1000 сімей залишилися зовсім без газу і звернулися до органів влади з проханням вирішити проблему газопостачання їх домогосподарств.

Якщо порахувати збитки, то потрібно врахувати, що за даними НКРЭКУ, одне домогосподарство площею 70 – 120 кв. м. (середня сільська хата) споживає близько 2 000 куб. м газу в рік. Значить, 1000 будинків села Пасічна несанкціоновано споживали в рік не менше 2 млн. куб. газу безпосередньо зі свердловини «Укрнафти». При ціні на газ, затвердженої Постановою КМУ у розмірі 5,9 грн. з куб. м. без транспортних витрат, середньорічний збиток держави становить близько 12 млн. грн. у рік. Скільки і кому платили за незаконно відібраний з трубопроводу госкомпани газ належить з’ясувати правоохоронним органам.

Якість газу зі свердловини неодноразово викликало нарікання у жителів села. Тому як вони отримували необроблений газ прямо з родовища «Укрнафти». Автори схеми незаконного збагачення так само наражали на небезпеку життя людей, так як цей газ не призначений для постачання споживачам і не має запаху.

Оставить комментарий