Українці зможуть більше отримувати за свої квартири: в гривнях за новим курсом долара

3

Девелоперів зобов’яжуть перераховувати вартість нерухомості під час повернення коштів людям або виплат неустойок

Любителям продавати квартири в прив’язці до курсу долара або до інших іноземних валют, доведеться також розраховуватися з людьми. Верховний суд ухвалив революційне рішення для таких будівельників — №487/8461/15-ц. Воно зобов’язує девелоперів виплачувати власникам нерухомості компенсації та неустойки також у прив’язці до поточним курсом гривні до відповідної валюти. Тобто виконувати ті ж умови, які виконували в момент покупки їх клієнти.

«В принципі все справедливо: коли чоловік купував квартиру, виплачуючи її частинами, то суми платежів змінювалися (перераховувалися) за поточним курсом долара/євро, як того вимагала у своєму договорі будівельна компанія. Тепер же, коли остання порушила договір — скажімо, не добудувала об’єкт або добудувала його з якимись вадами — вона повинна розраховуватися з покупцями рівно також. За поточним курсом долара/євро. Якщо він виріс, то інвестор повинен отримати у гривні більше, ніж платив спочатку (але стільки ж у інвалюті). В цьому суть даної постанови ВС, яке, як ми знаємо, оскарженню не підлягає», — зазначив UBR.ua старший партнер адвокатської компанії «Кравець та партнери» Ростислав Кравець.

На поточний момент ситуація на ринку новобудов непроста — девелопери все частіше зривають терміни здачі об’єктів в експлуатацію. Тому їх стали завалювати судовими позовами.

«Кількість спорів інвесторів з будівельними компаніями останнім часом істотно зростає, що пояснюється відсутністю у будівельних компаній достатнього фінансового ресурсу для вчасного виконання своїх зобов’язань по будівництву нерухомості, а також невідповідності якості такої нерухомості очікуванням інвесторів», — розповів UBR.ua керуючий партнер АО «Suprema Lex» Віктор Мороз.

Він виділив три найбільш поширені причини судових спорів:

Оставить комментарий