Шабунін: Депутати готові йти напролом, аби зняти Ситника вже восени

3

Не минуло й тижня після публікації списку кандидатів на посаду аудитора НАБУ від Верховної Ради, як депутати хочуть провести голосування в парламенті з порушенням усіх процедур.

Це вчетверте депутати спробують зверни аудитора НАБУ від парламенту і знову в обхід затвердженого самою ж Верховної Радою порядку. Ми вже спостерігали ці потуги, коли в зал виносили на голосування кишенькового «лижного інструктора» Найджела Брауна. Тепер, схоже, ситуація повторюється.

У найближчу середу, 16 травня, на засіданні Антикорупційного комітету за вже відпрацьованим сценарієм депутатів-тітушки вимагатимуть розглянути «питання щодо затвердження» аудитора НАБУ. Це незважаючи на те, що комітет місяць тому сам затвердив положення про конкурс на посаду аудитора НАБУ, яке вимагає спершу громадського обговорення поданих кандидатур, а потім – співбесід із кандитатами.

У ситуативній «коаліції» БПП, «Народного фронту» й «Опозиційного блоку» в комітеті вистачить голосів для того, щоб порушити процедуру і протягти всі потрібні рішення. Таке вже відбувалося під час попередніх спроб провести «ручного» аудитора, коли до Антикорупційного комітету швиденько включили додаткових трьох депутатів від БПП, щоб мати в ньому контрольовану більшість.

Маючи рішення комітету не проводить співбесід і громадського обговорення, а іншими словами – чхаючи на власну затверджену процедуру обрання, нардепи отримають підстави для розгляду кандидатури аудитора НАБУ від парламенту вже в четвер 17 травня.

Це буде навіть легше «провести» через зал «пакетом» із обранням членів до ЦВК, оскільки більшість кадрових питань, такі як обрання голови Нацбанку, Рахункової палати й омбудсмана, парламент вже вирішив. Влада хоче використати останню можливість протягти аудитора в режимі «договорняка» – одночасно «узгоджених усіма політичними силами» членів ЦВК та аудитора НАБУ.

Затвердження аудитора всупереч визначеній процедурі ставити під сумнів весь результат аудиту. Мало того, повноваження незаконно призначеного аудитора можна легко оскаржити в суді, а разом із цим – і весь висновок аудиту. Вже є прецеденти, коли рішення визнавали незаконним через порушення процедури ухвалення.

А втім українські парламентарі, незважаючи на правила і процедури дуже поспішають. Маючи комісію для аудиту НАБУ з контрольованих осіб явились в місті у, вже за літо можна отримати негативний аудит і виносити в зал питання про зняття директора НАБУ, щойно Верховна Рада прийде з канікул у вересні. Щоб зняти Ситника вже осінню, депутати знову готові іти напролом.

Оставить комментарий