Савік Шустер: «Порошенко мені завжди говорив «ти»

5

У вихідні завершився «Книжковий Арсенал» — одне з основних традиційних культурних подій у Києві.

Всі ці дні «Вести» були на ярмарку, куди стояла черга з бажаючих подивитися на книжкові новинки та поспілкуватися з їх авторами. Одним з хітів «Арсеналу» називали презентацію книги телеведучого Савіка Шустера, який довгий час не з’являвся на публіці. Журналіст представив свою книгу «Свобода слова проти страху і приниження», над якою працював останні півтора року.

Його книга розійшлася за лічені хвилини. За автографом багато стояли близько півгодини, а для інших Шустер охоче позував для спільних фото. Серед читачів «Вести» помітили Валентина Наливайченка, Віталія Касько, Єгора Фірсова, Олексія Мочанова… Але головне питання — «Для чого повернувся телеведучий?» — все ж залишився відкритим. Втім, багато присутніх його появу пов’язують з майбутніми виборами — через півроку офіційно стартує передвиборча компанія.

У своєму виступі Шустер багато говорив про дослідження, яке він проводив протягом 2015-2016 років і яке лягло в основу його книги. «Страх. Приниження. Надія» — це три головні емоції, які, на думку автора, визначають стан жителів України. Так, Київська область, за матеріалами дослідження, є регіоном з найнижчим відсотком надії — 58%, в свою чергу, Кіровоградська має найвищий показник приниження — 26%, а Дніпропетровська складається з найвищого рівня страху — 23%. Презентація книги з кожною хвилиною виступи все більше схожа на передвиборну промову, тим більше що автор в кінцевому підсумку у своїй книзі і виписав рецепт «лікування» негативних емоцій — базовий дохід українця. На думку Шустера, кожен громадянин, незалежно від віку і статусу, повинен отримувати щомісячно 3400 гривень. Саме ця гарантована виплата допоможе державі у боротьбі з корупцією.

Про що книга

Близько 300 сторінок в глянцевій обкладинці, за словами автора, призначені для активних людей, які готові деколи до радикальних дій — «…навіть зі зброєю в руках проти агресора, але не з помсти, не з метою політичної боротьби, не в ім’я власних ідеалів, а заради виживання України». Крім згаданої вже «Карти емоцій», Шустер свою книгу умовно ділить на два розділи: основні політичні події, які відбувалися в житті України, і те, що залишилося за лаштунками його авторської програми «Шустер Live». В основному це цитати з його програм, що виходили в різний період і на різних телеканалах.

Образ Януковича

Четвертий президент України у книзі представлений справжнім рабом Путіна, який завжди знав, за ким буде останнє слово. Але, на думку Шустера, Янукович все ж іноді давав відсіч і намагався показати російському президентові, «хто в домі господар», а тому й розгорнув вектор політики України в бік Європи:

— Віктор Федорович, — делікатно звернувся до українського президента один з політиків, — вам треба в інший зал, вас там чекають.

— А я не піду, — усміхнувся Янукович.

— Чому?

— ВІН дзвонив, — Янукович так багатозначно показав наверх, що всі зрозуміли: український президент каже про Путіна (розмова з Саміту Євросоюзу в Литовському виставковому центрі).

— Скажіть, навіщо вам треба було так терміново підписувати угоди в Харкові і залишати Чорноморський флот у Криму практично навічно?

Я чекав, що він скаже мені, як і всім іншим журналістам: «Натомість ми отримали велику знижку на газ», але його коротка відповідь вразив мене:

— Путін забрав би Крим (особиста зустріч Шустера і Януковича в 2010 році).

Образ Порошенко

Образ Петра Порошенка на протязі всієї книги проходить трансформацію. Спочатку нинішній гарант Конституції був чи не одним Шустера, вони бачилися багато і часто спілкувалися, а тому він був бажаним гостем його програми, який, за словами журналіста, краще всіх пояснював шкоду від сім’ї Януковича:

Оставить комментарий