«Рішали» Порошенко. Від Онищенко до Грановському і Кононенко — 2

0

Цікава закономірність. «Рішали» Порошенко, будь то Онищенко, Грановський, Кононенко, Філатов або ж Хомутиннік з «курячим королем» косюк розвиває завжди працюють не тільки на шкоду Україні, але і неодмінно з вигодою для Росії. Не будемо розповідати про кожного прізвища, все це можна знайти в Мережі.

За нашими даними, одна з таких справ, скандал з «Трейд Коммодітіз» зовсім не «зам’ято», як вважає Грановський, а навпаки, цілком собі розвивається. Причому, якась його бічна гілка, що стосується саме Грановського. Треба сказати, що перший удар НАБУ в цій справі Грановському вдалося відбити при безпосередній допомозі свого патрона – Петра Порошенка.

«Суд не задовольнив касаційну скаргу Міністерства оборони, яке просило стягнути з ТОВ «Трейд Коммодити» 3 100 736 гривень.

Відповідне рішення Верховний суд ухвалив 12 квітня.

«Касаційну скаргу Міністерства оборони України… залишити без задоволення», – йдеться у рішенні.

У 2017 році Головний військовий прокурор Анатолій Матіос просив стягнути з «Трейд Коммодити» 2 540 149 гривень пені та 560 586 гривень штрафу за несвоєчасні поставки палива.

“Дніпропетровські суди позови не задовольнили, і Міноборони подало касаційну скаргу.

Верховний суд вирішив, що «всі суттєві умови зобов’язань за договором… від 31.03.2016 остаточно були узгоджені між сторонами лише з підписанням 15.06.2016 року додаткової угоди».

Крім того, на думку суду, «Трейд Коммодити» після підписання останнього додаткового договору приступив до виконання зобов’язань і провело постачання вчасно.

В кінці березня в НАБУ заявили про завершення досудового розслідування щодо посадових осіб Міноборони, підозрюваних у розкраданні 149 мільйонів гривень державних коштів.

Раніше повідомлялося, що експертиза підтвердила розтрату 149 мільйонів гривенпри закупівлі Міністерством оборони палива у фірми «Трейд Коммодити».

Зазначалося, що підозрюваним готуються фінальні підозри.

Нардеп з БПП Сергій Лещенко заявляв, що за ТОВ «Трейд Коммодити», яке виграло також аукціони «Укрзалізниці» на постачання дизпалива на 2,91 млрд грн, варто Андрій Адамовський – «багаторічний бізнес-партнер і спільник» нардепа Олександра Грановського.»

Можливо, АП просто натиснула на суди, а можливо і на Ситника, з тим, щоб суд пішли не всі зібрані докази.

Нагадаємо, з чого починалося це справа.

Тема закупівель нафтопродуктів державними споживачами не сходить c порядку денного. Незважаючи на дворічний досвід ходіння по граблях, вже обійшовся бюджету країни в мільярди гривень, скандали на тему завищених цін на паливо спалахують один за іншим.

 

Тема закупівель нафтопродуктів державними споживачами не сходить c порядку денного. Незважаючи на дворічний досвід ходіння по граблях, вже обійшовся бюджету країни в мільярди гривень, скандали на тему завищених цін на паливо спалахують один за іншим.

Квітневий тендер Міністерства оборони України на поставку 70 тис. т нафтопродуктів може стати хрестоматійним. Тут гримуча суміш недосконалості законодавства, непрофесіоналізму, недбалості з дуже неприємним душком корупції. Впевнено можна говорити про те, що чиновники Міноборони неодноразово порушили закон, результатом чого стала переплата постачальнику понад 100 млн грн і менший обсяг палива в порівнянні з початковим.

Квітневий тендер Міноборони був знаковим з багатьох причин. Він став першим успішним у низці з трьох або чотирьох спроб купити паливо. Тендери зривалися, що створило вельми напружену ситуацію з паливом у військах і змусило, за деякими даними, навіть розкрити НЗ. Причина проблем «на рівному місці» одна — небажання комітету з конкурсних торгів Міноборони врахувати досвід попередніх невдач. Тендери почали атакувати невідомі фірми з «уставняками» за 1000 грн, пропонуючи нереальні ціни і згодом прогнозовано відмовляючись від своїх зобов’язань. Тільки після запровадження норми про внесення конкурсного забезпечення ряди претендентів знайшли нормальні обриси.

Тендер 19 квітня 2016 р. пройшов за допомогою системи ProZorro і в частині визначення переможця за найменшою ціною питань не викликав. Насторожило інше — перемогу практично по всім лотам здобула маловідома компанія «Трейд Коммодити» з Дніпродзержинська. До цього на ринку її знали головним чином завдяки наявності міні-НПЗ, оточеного щільною завісою чуток по частині якості що випускається їм палива та повноти сплачуваних з нього податків. Тим не менше компанія запропонувала поставити Міноборони реактивне паливо, бензин А-80 і А-92, арктичну і річну марки дизельного палива загальним обсягом 70 тис. т на астрономічну суму 1,24 млрд грн. Зазначимо, що цей обсяг у кілька разів перевищує її річні обороти (у всякому разі, встановлюються за офіційними даними).


* Ринкова ціна на реактивне паливо визначена розрахунковим шляхом виходячи з вартості імпортних контрактів та нормативної норми прибутку при оптовій торгівлі в розмірі 1000 грн/т. Показник переплати розрахований виходячи із обсяг 3,8 тис. т, решта 6,2 тис. т «Трейд Коммодити» згідно з договором повинна поставити до 31.10.2016. ** Нова ціна А-80 після підвищення отримана отримана розрахунковим шляхом, так як у своїй відповіді Міноборони не вказує її нову ціну після перегляду

Також звернули на себе увагу фактично рівні тендерні ціни з найближчим претендентом — компанією WOG. Як з’ясується пізніше, головним чином луцька компанія візьме на себе більшу частину поставок, забезпечивши «Трейд Коммодити».

Чому найбільший український трейдер демонстративно поступився дорогу невідомому новачку? «У них («Трейд Коммодити») там (Міноборони) хтось є», — ця лаконічна версія одного з учасників ринку є єдиною, але вона, втім, вельми правдоподібна, судячи з подальшого розвитку подій.

Старий прийом з підвищеним цинізмом

Оставить комментарий