Поборники суверенної корупції придумали нову відмазку, чому вони проти антикорупційного суду

0

Корупція має стати небезпечним заняттям. Тому що це дуже прибуткове захід. І якщо у чиновника не буде ризику сісти у в’язницю, то він буде красти. Тому що він прийшов туди тільки з цією метою.

Тут поборники суверенної корупції придумали новий аргумент, чому вони не будуть голосувати за антикорупційний суд. Кажуть, означає, що корупція це звичайно погано, але боротися з нею треба економічними методами. Дерегуляція та інші пряники. Та й взагалі суд незрозуміло коли з’явиться. Цікава маніпуляція, чи не правда. І дійсно, необхідна дерегуляція. Менше регуляції, менше влади чиновників. І менше корупції. Але чому при цьому не треба саджати корупціонерів, залишається загадкою.

Про це пише сьогодні у ФБ фінансист і публіцист Сергій Фурса.

Тому що скільки б ви не дерегулювали, у вас все одно залишаться державні службовці. І все одно залишиться простір для корупції. Завжди залишиться. І якщо ви не будете саджати корупціонерів, якщо для них не буде ризиків, то вони будуть залишатися жадібними мародерами. А суспільство так і ніколи не повірить політикам і державі.

Корупція має стати небезпечним заняттям. Тому що це дуже прибуткове захід. І якщо у чиновника не буде ризику сісти у в’язницю, то він буде красти. Тому що він прийшов туди тільки з цією метою. І ризики бути «просто звільненим» для нього не є ризиками. Бо для нього його робота – це доступ до корита, і нічого іншого. А значить, він буде «вирішувати питання» замість своєї роботи. Двічі таким чином завдаючи шкоди українській економіці.

Коли ж люди, які з високою ймовірністю можуть отримувати корупційні доходи, кажуть, що з корупцією треба боротися, але ніжно, то це виглядає зовсім непривабливо. І нахабно. Чому при необхідності дерегулювати економіку не треба саджати у в’язницю злочинців, так і залишається не ясним. І такі маніпуляції говорять тільки про одне. Депутати і чиновники дуже бояться цього суду. І роблять все, щоб знизити ризики для себе коханих. Це звучить як фраза «треба боротися з рекетом, але садити рекетирів не варто, краще поставити ліхтарі біля кіосків».

Оставить комментарий