«Підривати будинки не будуть»: Кисельов порівняв СБУ і чекістів ФСБ

3

Службу безпеки України категорично не можна порівнювати і ставити в один ряд з російською Федеральною службою безпеки.

Таку думку висловив своєму блозі на «Ехо Москви» журналіст Євген Кисельов, розмірковуючи про те, чому Аркадій Бабченко, на якого готувався замах, довірився українським спецслужбам.

«Ветеран російської журналістки Олександр Мінкін недавно на всі лади лаяв Бабченко за те, що він, мовляв, довірився СБУшникам, які, за Минкину, діти КДБ, однояйцеві близнюки російських чекістів, онуки Фелікса Едмундовича Дзержинського. Адже ось як шкідливо довго перебувати у відносинах з Путіним – Мінкін стільки років писав відкриті листи президенту, нехай навіть без відповіді, що в підсумку, схоже, заразився його поглядами на світ. А Путін, як, втім, і деякі його затяті опоненти, давно всім пояснив, що росіяни та українці — по суті, один народ. Отже, в Росії і в Україні все приблизно однаково. ФСБ = СБУ. І там, і там чекісти. В дійсності це — ще один приклад того, як міркують про Україну люди, нічого про неї не знають і ні хріна в ній не розуміють», — написав він.

За його словами, насправді ФСБ і СБУ — зовсім не одне і те ж.

«Ще на початку 90-х дуже багато співробітники КДБ Української РСР, які не прийняли незалежність своєї батьківщини, від якої вони десятиліттями ревно охороняла український народ від досади звільнилися з «органів». Одні пішли в приватний бізнес, інші – у кого були зв’язки в Росії – перебралися туди і продовжили там нести чекістську службу. В Україні ж слово «чекіст» і похідні від нього вже давно не те, що забуті – вживати їх у позитивному сенсі, як у певних колах Росії, стало просто непристойним. І навіть при Януковичі ніде – ні в СБУ, ні в МВС, ні в інших спецслужбах і правоохоронних органах України не висіли портрети Фелікса Эдмуновича, як вони висять у Росії. А після того, як набрав чинності закон про декомунізації, то й прізвище Дзержинського зникла з українських географічних карт. І рідне місто Брежнєва, до речі, Дніпродзержинськ, тепер називається по-старому – Кам’янське», — розповів журналіст росіянам.

Оставить комментарий