«Невідома Рада»: секрети кулуарів

2

Під час екскурсій у Верховну Раду відвідувачам довго розповідають про те, що, як театр починається з вішалки, так і наш парламент з кулуарів.

Від французького – couloir – коридор – це підсобні приміщення і бічні зали в будівлі парламенту, установ і концертних залів, які використовують для відпочинку учасників засідань та відвідувачів у перервах. Також в цих приміщеннях проходять неофіційні зустрічі і обмін думками, тут працюють журналісти.

Кулуари Ради знаходяться на другому поверсі будівлі «під куполом». Тут безліч масивних колон з білого мармуру, дві сходи, паркетна дубова підлога з килимовими доріжками і панорамний вид на «криниця» внизу – перший поверх, ведучий в буфет і туалет.

У минулому році тут зробили ремонт. І в відповідності з законом про декомунізацію прибрали всі радянські символи. В першу чергу закрили білою плівкою велике картинне панно на стелі, де раніше красувався робітники і селяни з червоними зірками і серпами. На парадному вході встановили експозицію – скляну тумбу за 1,3 млн. грн з прапором, який вперше внесли до сесійної зали парламенту 24 серпня 1991 року.

По обидві протилежні сторони кулуарів – картина, на якій зображені нардепи першого скликання і велика електронне табло, де транслюють те, що відбувається в сесійній залі.

Це два головних місця зустрічі, про які домовляються нардепи з помічниками або пресою, щоб точно не розминутися. Раніше такою «точкою» були старі підлогові годинники. Але зараз їх закриває від загального огляду то новорічна ялинка, то великодній інсталяція.

Це офіційна частина. Але є й інша сторона медалі парламентських кулуарів, прихована від очей обивателя.

Від виставок до медоглядів

Після Революції Гідності в кулуарах під час пленарних тижнів почали проводити різноманітні заходи: виставки, презентації, свята і навіть медичні огляди.

Демонструють все, починаючи з картин, фотографій, історичних реліквій, закінчуючи іконами і навіть їжею. Зокрема, в одне зі свят кримських татар прямо в кулуарах на столах реєстрації пригощали пловом та іншими стравами. На Різдво – вертеп у тематичних костюмах «з козою і чортом» співав колядки.

В окремі дні, як, наприклад, день боротьби з раком, депутати прямо в кулуарах роздягалися за ширмами, демонструючи родимки на різних частинах тіла лікарям щоб уникнути меланоми. У день профілактики глаукоми – точно також, не відходячи від каси, абсолютно безкоштовно можна було перевірити зір. А в день боротьби з цукровим діабетом – здати кров на експрес-аналіз перед голосуванням за законами.

Оставить комментарий