«Київміськсвітло» готується провести в столиці псевдо-заміну вуличних ліхтарів на 30 млн гривень

3

Схоже, керівництво КП «Київміськсвітло» в черговий раз вирішило нагрітися на міському освітленні.

Це комунальне підприємство оголосило закупівлі послуг по встановленню енергозберігаючих світлодіодних ліхтарів майже на 30 млн гривень. Але, по факту, в технічному завданні до оголошених тендерів немає ні слова про енергозбереження. Згідно техзаданиям, будуть встановлювати звичайні екологічно небезпечні і не економні лампи. Ймовірно, вуличні світильники знову закуплять з великою переплатою.

Як стало відомо з оголошень електронної системи публічних закупівель Prozorro, з 16 по 18 травня 2018 року КП «Київміськсвітло» (*) оголосило 7 тендерів на проведення капітальних ремонтів мереж зовнішнього освітлення на території Києва.

Планується, що вуличні ліхтарі в результаті замінять на 6 вулицях і навколо озера Райдуга на Воскресенці. Очікувана вартість закупівлі по всіх об’єктах становить 29,27 млн гривень.

За умовами технічного завдання, підрядник повинен демонтувати залізобетонні опори та стовпи старих ліхтарів, провести підготовчі роботи по розробці ґрунту під нові конструкції і зробити заміну самих світильників.

Всі роботи повинні бути виконані до 21 грудня 2018 року. Аукціони з цим тендерів заплановані на 24 травня і 4 -5 червня 2018 року.

Обладнати нові мережі зовнішнього освітлення планують по вул. Паторжинського (Шевченківський район) по вул. Виборзькій (Солом’янський район) по вул. Дорогожицькій (Шевченківський район) по вул. Архітектора Городецького (Печерський район) по вул. Райдужної і на території навколо озера Райдуга (Дніпровський район) і на Набережному шосе. Всього по перерахованим адресами повинні встановити 987 нових світильників. Отже, з урахуванням усіх робіт, установка одного вуличного ліхтаря обійдеться міському бюджету приблизно у 29,6 тис. гривень.

Примітно, що безпосереднім предметом закупівлі за всіма зазначеними тендерів зазначені — «послуги по заміні ртутних і натрієвих світильників на більш економічні — світлодіодні». Однак, виходячи з технічного завдання до закупівель, установка світлодіодних ліхтарів запланована тільки на Набережному шосе. У ТЗ до решти 6-ти закупівель мова йде про «встановлення світильників з люмінесцентними або ртутними лампами». Тобто, про тих же лампах, заміну яких, нібито, збираються провести, щоб домогтися економії електроенергії.

В чому причина розбіжності між заявленим у тендерах предметом закупівлі та фактичним описом запланованих робіт — залишається здогадуватися.

Природно, середня вартість світлодіодних (економічних) ламп в рази перевищує ціни люмінесцентних або ртутних. Але адже столичне керівництво давно обіцяє киянам сучасне енергозберігаюче освітлення: світлодіодні лампи або LED освітлення.

Як на початку року інформував сайт мера Києва Віталія Кличка, в 2018 році світильники зовнішнього вуличного освітлення в Києві на сучасні «LED» замінять на 163 об’єктах, витративши на це близько 300 млн бюджетних гривень.

“В даний час близько 80-90% вуличних світильників не відповідають сучасним вимогам і нормативам по енергоефективності, тривалості роботи та екологічним нормам. Наше завдання — встановити в столиці сучасне зовнішнє освітлення», — інформував Київський міський голова.

Оставить комментарий