Дитина війни: як отримати такий статус дітям, постраждалим від військових дій на Донбасі

3

В Україні істотно полегшена процедура визнання дитини, що постраждала в результаті військового конфлікту. Вступили в силу зміни до Порядку надання статусу дитини, що постраждала в результаті військових дій та збройних конфліктів.

25 квітня 2018 року набула чинності постанова уряду «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 24 вересня 2008 року №866 та від 5 квітня 2017 року №268» від 11 квітня 2018 року №301.

«Цим актом в існуючий Порядок надання статусу дитини, що постраждала в результаті воєнних дій і збройних конфліктів внесені зміни, які суттєво полегшують процедуру визнання дитини, що постраждала в результаті військового конфлікту. А в багатьох випадках просто роблять отримання статусу можливим», — пояснили фахівці.

Станом на квітень 2018 року з початку військових дій лише 9 дітей отримали відповідний статус.

Основні зміни:

1. Скорочено перелік документів, які дитина (особа) або його законний представник повинні надати для отримання статусу. Визначено обов’язковий пакет документів (копії):

свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

документа, що посвідчує особу заявника;

документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини або родинні відносини між дитиною та заявником;

довідки про взяття дитини на облік внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ) або документа, що підтверджує проживання/перебування дитини в населеному пункті, на території якого здійснювалася військова операція.

Залежно від шкоди, заподіяної дитині, визначені додаткові документи, які необхідно надати. Наприклад, для дитини-ВПЛ додатковим документом є висновок оцінки потреб сім’ї (особи) (докладніше нижче).

Оставить комментарий