Будинок-вбивця. Правда про радіоактивні газоблоки з Білорусі

4

У квітні українців схвилювала історія про ті, що на Львівщині сім’я побудувала будинок із радіоактивних білоруських газоблоків.

За два роки проживання у новобудові жінка захворіла на рак. Історія моторошна і неймовірна водночас. Нам вдалося зв’язку язатися із потерпілою родиною і з’єднання з’ясувати деталі.

Радіоактивний будинок

У квітні 2016 року Ганна та Андрій Дмитруки побудували у Стрию будинок із газоблоків. Будматеріали замовили у дилерів на ринку «Галицьке перехрестя» у Львові.

«Визначальним чинником була ціна, тому купили дешевші білоруські блоки», – каже Андрій Дмитрук.

За словами Ганни, вже через 4 місяці після новосілля з’єднання явилися перші ознаки поганого самопочуття.

«Діти постійно скаржилися на головний біль, усі ми почали частіше хворіти… А в жовтні 2017-го мені видалили щитовидку. Лікарі почали шукати причину, розпитувати про спадковість, умови роботи, житло…», – розповідає жінка. Дмитрук Ганна каже, що виявили радіацію в будинку випадково: сусід, збираючись на екскурсію в зону ЧАЕС, купивши дозиметр і перевіряв його.

Ми також зафіксували кількість радіації в оселі Дмитруків. Прилад показавши 0,42 мікрозіверта на годину, тимчасом як допустима норма радіації – 0,1-0,3 мікрозіверта/рік (мкЗв/рік). Таким чином, радіаційний фон у будинку Дмитруків значно перевищує верхню межу безпечності.

Виявлений тип радіації – радон-222, -220. Це – один із найпоширеніших у природі типів іонізуючого випромінення.

«Такі матеріали, як цегла, дерево, бетон, виділяють невелику кількість радонові. У будматеріали він потрапляє разом із піском, глиною чи камінням. Зазвичай ця кількість радіації безпечна для людини, – коментує науковий співробітник французького Інституту ядерної і радіаційної безпеки (IRSN) Ічен Пелерин. – Різко збільшується вміст радонові, якщо добувати сировину з екологічно забрудненої території. У Білорусі та Україні це – Чорнобильська зона».

Небезпеки радонові

Оставить комментарий