«Амбіції доведеться залишити, причому назавжди». Про два роки генпрокурорства Луценка

2

Два роки генпрокурорства Юрія Луценка характеризують чинну владу, мабуть, навіть яскравіше, ніж чотири роки президентства Петра Порошенка, тому що президент – це про владу взагалі, а генпрокурор – про справедливість.

Головне питання, з-за якого чотири роки тому країна встала на вуха, так і не вирішене, його вирішення навіть не наблизилися.

У нас це питання часто звучить дуже конкретно: хто відповів за побиття і вбивства людей? Але суть його глибше: як більше не допустити, щоб держава перетворювалася в приватну лавочку по обслуговуванню інтересів кількох тисяч сімей? Саме захист інтересів Сім’ї та наближених до неї сімей зробили можливими побиття, розстріли, а потім і вторгнення агресора, поставивши під удар незалежність країни. Відповідей немає навіть на «малий» питання, що вже говорити про великому.

Тим часом Юрій Луценко йшов на свою посаду з ентузіазмом, видимим бажанням і щиро хотів всіх приємно здивувати. Щось на кшталт «я покажу як керувати державою» Володимира Гройсмана, тільки без вінницької провінційної наївності. Луценко не збирався програвати, він йшов перемагати, доводити свою політичну спроможність, щоб потім в ранзі тріумфатора поборотися за нові висоти: прем’єрську і, чим чорт не жартує, президентську. Фірмова зовнішня легкість Луценка повинна була працювати на контрасті з серйозними результатами. Результат очевидний: легкість залишилася легкістю, а амбіції доведеться залишити, причому, схоже, назавжди.

Вини самого генпрокурора тут небагато: битви з добре ешелонованої системою поодинці не виграють. Та й завдання ламати не стояла, потрібно було лише зробити її своєю, БПП-friendly, і в цьому відношенні, здається, все вийшло.

В міжнародний оборот міцно увійшло вираз Putinfersteher, так називають тих, хто готовий вислухати і зрозуміти Путіна, дати йому шанс. У нас таким отходчивым і розуміючим став Юрій Луценко, якому дісталося від системи, але він зла не затаїв. Дуже характерно, як з’ясували розслідувачі з команди Дениса Бігуса, що на роботі в прокуратурі залишилися всі ті, хто ліпив проти колишнього глави МВС справа за дорученням Януковича і кого він з лави підсудних проклинав останніми словами. Деякі навіть пішли на підвищення. І за цим стоїть не великодушний відмова від помсти, а ось ця демонстративна готовність увійти в становище і дати шанс.

Оставить комментарий